7 دلیل برای تزیین خانه با رنگ سفید

نویسنده مدیر 1395/06/23 0 نظر

 

7 دلیل برای تزیین خانه با رنگ سفید:

 

رنگ اصلی اکثر خانه ها و اتاق هایی که تا به حال دیده ایم سفید است. این رنگ سفید در بعضی جاها به صورت مطلق و کلی، و در بعضی جاها به صورت الـمان نرم کننده و میانی به کار گرفته شده است. من در 7 مورد ، خصوصیات تزیین با رنگ سفید را برای شما خلاصه می کنم:

 

1-رنگ سفید فضا را از لحاظ بصری بزرگتر جلوه می دهد ;

در فضاهای کوچک، استفاده عمده از رنگ سفید و عناصر اصلی سفید رنگ، بسیار توصیه می شود. برای مثال، استفاده از قاب های بزرگ دور پنجره و دور در به رنگ سفید، این عناصر اصلی را بزرگ تر از واقعیت نشان می دهد. به طور کلی الـمان های عمودی سفید رنگ، هم ارتفاع اتاق، و هم ابعاد اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

 

2-برجسته کردن عناصر مثبت ;

اضافه نمودن تزیینات خطی سفید رنگ، مانند قرنیز ها و ارسی های سفید رنگ، به برجسته کردن فضای مثبت خانه کمک می کند.

 

3-خلق آرامش فضایی ;

برای رسیدن به یک ترکیب تمیز و آرام برای فضای مورد نظر خود، برای رنگ اصلی دیوار، تزیینات خطی و مبلمان رنگ سفید را انتخاب کنید. با این کار به فضای خود یک حجم اضافی بصری و آرام بخشیده اید. برای یگانگی عناصر دیگر اتاق نیز، از یک خانواده رنگی بهره ببرید.

 

4-ملایم کردن عناصر سنگین ;

اگر سقف خانه شما یک شبکه بندی قطور گچی دارد، این شبکه بندی یک عنصر سنگین فضایی به شمار می آید. شما با سفید کردن این شبکه و به موازات آن استفاده از رنگ سفید برای عنصر سنگین بعدی، شما توازن را برای فضا ایجاد کرده اید. به طور کلی سفید بودن عناصر بزرگ و سنگین به ملایمت فضا کمک می کند.

 

5-اصالت تاریخی ;

در مورد رنگ خارجی خانه، به طور مثال یک ویلای تابستانی، انتخاب کلی رنگ سفید بنا را شبیه به بناهای تاریخی یونان و ایتالیا می کند. باید دقت کنیم که برای استفاده از رنگ سفید برای فضای خارجی به طور موضعی کار کنیم. مثلا نرده ها یا قاب ها را سفید در نظر بگیریم.

 

6-تقویت نور داخلی ;

وجود پنجره های باز شو عمودی، در هر فضایی یک امتیاز ویژه به حساب می آید.  هم از لحاظ نوری و هم از لحاظ برون گرایی. رنگ سفید به پخش بیشتر نور و نرمی بازتاب فضایی داخلی کمک زیادی می کند، و همچنین رنگ هر عنصر را طبیعی تر جلوه می دهد.

 

7-زرق و برق بیشتر ;

به یاد داشته باشیم برای درخشش بیشتر فضا، رنگی از سفید بهتر نیست. مثلا شما اگر برای ریزه کاری فضای داخلی سرویس بهداشتی خود از لبه ها و کابینت های سفید و دورگیری آینه سفید استفاده کنید بیشترین سود فضایی را برده اید.

 

نوشته مهندس محمد میرزایی - کارشناس ارشد معماری

نظر خود را بیان کنید

Real Time Analytics